newstablety

Malezyjski tablet

Tabletów nigdy mało. Do podobnego wniosku doszła malezyjska firma MalTechPro Sdn Bhd, która postanowiła wypuścić na tamtejszy rynek bazujący na Androidzie 2.3, 7-calowy tablet 1Malaysia Pad.

1Malaysia Pad dysponuje 7-calowym ekranem, dwoma – 0,3megapikselową na froncie  i 3mpix na odwrocie – kamerami, slotem kart Micro SD, 4000mAh baterią, a także łącznością WiFi i 3G. Całość pracuje pod kontrolą podstarzałego, wspomnianego wyżej Androida 2.3 Gingerbread. Głównym atutem tabletu, zdaniem dyrektora wykonawczego firmy, Datuka Sohaimi Shahadana, ma być aplikacja 1Malaysia Messenger, umożliwiająca jego użytkownikom wysyłanie między sobą darmowych wiadomości tekstowych, zdjęć, a także filmików i plików audio. W działaniu ma ona przypominać trochę słynnego (może niekoniecznie u nas) BlackBerry Messengera.

Pierwsze 999 egzemplarzy urządzenia (transza numer jeden w całości ma wynosić 5000 sztuk) będzie można nabyć za cenę 999 ringgitów malezyjskich (około 315 dolców i 1103 złote, drogo). Zważywszy na zawartość jego wnętrza (mimo tego, iż nie znamy pełnej specyfikacji) i na to, że jego potencjalnymi nabywcami mają być głównie studenci (którzy jednak otrzymają przynajmniej jakieś zniżki), cena ta nie wydaje się ani szczególnie zachęcająca, ani też nazbyt rozsądna.

No właśnie, nasuwa się jedno, dość zasadnicze pytanie – czy 1Malaysia Pad, zakładając, że jednak nie upchnięto w nim potężnego procesora i zdumiewającej karty graficznej (nic, a już szczególnie OS, na to nie wskazuje), nie jest po prostu trochę za drogi? Chyba trochę tak.

Choć, póki co, nie wiadomo czy w ogóle pojawi się on na półkach gdziekolwiek poza swoją ojczyzną (prawie na pewno nie, ale będzie można podobno kupić go przez Internet), to nawet jeśli to uczyni trudno wróżyć mu odniesienie większych sukcesów np. w Europie czy Stanach Zjednoczonych.

[borneo post via engadget

podobne treści