news

Maleńka kamera utrwali szalone wyczyny w HD

Firma Liquid Image jest znana z wyposażonych w kamery gogli narciarskich i masek do nurkowania. Teraz prezentuje Ego, niewielkie urządzenie nie tylko zapisujące obraz w jakości 1080p, ale i posiadające łączność wi-fi. Dzięki temu od razu prześlemy zapis naszych kaskaderskich popisów do dowolnego urządzenia.

Zaprezentowana na CES 2012 wodoodporna kamera Ego przyda się amatorom różnych sportów. Należy ją tylko solidnie przytwierdzić tam, gdzie nic jej się nie stanie, ale 136-stopniowy obiektyw nie zostanie zasłonięty.

Zapis w jakości 1080p rejestruje 30 klatek na sekundę, ale przy 720p zapiszemy aż 60 klatek na sekundę. Ego robi też zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 12 MP.

Kamerze towarzyszy bezprzewodowy pilot ułatwiający sterowanie sprzętem. Karta microSDHC zmieści 32 GB obrazów, zaś aplikacja na smartfony służy do przesyłania filmu bezprzewodowo w czasie rzeczywistym.

Urządzenie za 150 dolarów pojawi się na rynku w czerwcu. [Liquid Image]

podobne treści

 • seba-br

  A jaki jest rozmiar kamery? „maleńka” nie wiele mówi

 • katzi

  GO PRO nadal lepsze (i chyba tansze :-/ )

 • blubisu

  @katzi : Jak to GO PRO jest tańsze jeśli kosztuje 1500PLN a Ego 500 pln? Jakieś problemy z liczeniem ?

 • mitaz

  gopro hd hero naked – 199.99$, hd hero surf – 229.99$, hd hero 2 – 299.99$, ceny producenta. niby ego wychodzi sporo taniej, ale za to gopro znana i pewna marka, czego nie mozna powiedziec za bardzo o ego