wynalazki

Mała klawiatura Elecom może służyć jako słuchawka telefonu

Gdy wymiana maili stanie się zbyt zagmatwana, czasem do uzgodnienia spraw wystarczy jeden telefon. Nowa klawiatura japońskiej firmy Elecom z łącznością Bluetooth sprawi, że w takiej sytuacji nie trzeba będzie nawet sięgać po kolejne urządzenie.

TK-MBDD041 powstała dla osób o bardzo konkretnych potrzebach, na przykład tych, które często podróżują i nie lubią pisać maili na wirtualnej klawiaturze. Akcesorium ułatwia więc w szczególności korzystanie z tabletu. Nie jest to pełna klawiatura qwerty, tylko miniaturka. Najważniejsza jest poręczność i wielofunkcyjność.

Klawiatura może bowiem służyć do prowadzenia rozmów telefonicznych, a właściwie połączeń głosowych nawiązywanych przez Internet (VoIP). Przezroczysty ekranik OLED wyświetla numer lub nazwę rozmówcy, a gdy zależy nam na dyskrecji, o połączeniu może informować alarm wibracyjny. TK-MBDD041 może też posłużyć do słuchania muzyki, choć będzie to wyglądać, jak byśmy nękali telefonami osobę, która ma włączone „granie na czekanie”.

Compact Keyboard Also Makes Calls When Email Gets Too Tedious

Jako alternatywa dla słuchawki na Bluetooth, TK-MBDD041 wyróżnia się długim czasem działania akumulatora. Po naładowaniu powinien on zasilać urządzenie nawet trzy doby.

Niestety, cena klawiatury wynosi 18,7 tysięcy jenów (730 złotych), co stanowi poważny argument przeciw zakupowi. Za tę kwotę można kupić i niezłą bezprzewodową klawiaturę, i zestaw Bluetooth do obsługiwania rozmów. Jednak jeśli wolimy rozwiązania „dwa w jednym”, trzeba uśmiechnąć się do znajomego wybierającego się do Japonii. Na razie tylko tam dostępne jest to urządzenie. [Elecom, Akihabara News]

podobne treści