wynalazki

MakerBot zapowiada domowy skaner współpracujący z drukarkami 3D

MakerBot, firma zajmująca się produkcją drukarek 3D, postanowiła rozszerzyć swój asortyment o skaner służący do tworzenia modeli przedmiotów w formacie 3D CAD, które mogą być następnie wydrukowane przez ich drukarki.

Jak na razie skaner, który ma przypominać swoimi rozmiarami zwykły sprzęt biurowy, jest w fazie prototypu więc trochę jeszcze czasu upłynie zanim będzie on dostępny. Ale kiedyś to nastąpi, a wtedy nie trzeba będzie już mieć żadnego doświadczenia w modelowaniu 3D by wykonać kopię danego przedmiotu.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc pochwalić się na SXSW Interactive faktem, że pracujemy nad urządzeniem MakerBot Digitizer Desktop 3D Scanner,” stwierdził w piątek Bre Pettis, CEO MakerBot. „Dla nas jest to naturalny krok na przód w tworzeniu produktów, które jeszcze bardziej ułatwiają druk 3D. Z MakerBot Digitizer każdy będzie mógł zeskanować fizyczny obiekt i wydrukować go w 3D – bez, lub z minimalnym doświadczeniem w projektowaniu.”

Sam skaner ma funkcjonować na podobnej zasadzie co zaprezentowana przez firmę w zeszłym roku budka, która przy pomocy laserów i kamer tworzy model twarzy użytkownika i może go wydrukować. Z tą różnicą, że nowsze urządzenie ma mieścić się na biurku.

Do domowego replikatora trochę jeszcze brakuje, ale pierwsze kroki zostały już zrobione.

podobne treści