news

Ludzie jako eksponaty muzealne

Wybrana osoba będzie przez 30 dni mieszkać w Muzeum Nauki i Przemysłu w Chicago. Weźmie udział w pogadankach naukowych i pokazach, porozmawia z gośćmi i będzie prowadzić własny blog. Nie może tylko zapraszać gości na noc, ponieważ nauki biologii nie wpisano w statut Muzeum.

Na razie trwa casting, ale jeden szczęśliwiec wybrany do eksperymentu „Miesiąc w muzeum” wpisze się do historii jako pierwszy ludzki eksponat. Kandydaci nie muszą mieć żadnego przygotowania naukowego.

Science Museum Seeking Human Subject for Monthlong Exhibit

Pracownicy muzeum chcą się przekonać, jak pobyt w muzeum wpłynie na psychikę osoby biorącej udział w eksperymencie. Zastanawiają się, czy ją zmieni. Mogę im od razu powiedzieć, że tak, ale to by ich chyba nie przekonało.

Muzeum zapłaci myszce doświadczalnej 10 tysięcy dolarów, dorzuci laptopa, aparaty cyfrowy i inne bajery. Oraz najlepszy prezent ze wszystkich – dożywotnią wejściówkę do Muzeum! [Sam Biddle/giz, Museum of Science and Industry, Apartment Therapy]

podobne treści

  • Vrixx

    Pierwszy tydzien bym spal. Drugi gral na kompie. Trzeci czytal ksiazki. A czwarty znowu spal (po trzech tygodniach harowki i ogladaniu tv w nocy).
    Bombowa fucha!!!