news

Logitech M600: Mroczny brat bliźniak Magic Mouse’a odświeży interfejs pecetów?

Nie zachwyciła nas nieortodoksyjna myszka Logitecha Cube, ale firma właśnie zapowiedziała mysz M600, która jest podejrzanie podobna do Magic Mouse’a Apple’a – również nie ma guzików a obsługuje się ją przesuwając palcami po powierzchni.

Zamiast kółka, strony scrollujemy opuszkami palców. Możemy w ten sposób też przeglądać zdjęcia. Na tym nie koniec, Logitech załącza dodatkowe oprogramowanie Flow Scroll, które pozwala zmienić interfejs peceta do tego znanego z smartfonów i tabletów. Wreszcie na Windowsie będzie można płynnie przeglądać dłuższe dokumenty. Ba, pozwoli też przeprogramować mysz dla leworęcznych.

Urządzenie trafi do amerykańskich sklepów w jeszcze w lutym. Ma kosztować 70 dolarów (ok. 220 zł), za to w bonusie Logitech ma załączyć odbiornik USB, który obsłuży do sześciu różnych urządzeń tej firmy zajmując tylko jeden port. Ponieważ dotychczas główną wadą bezprzewodowych myszy była ich waga, M600 będzie zasilać tylko jedna bateria AA, który podobno starczy na trzy miesiące. Opcjonalnie można będzie używać dwóch baterii AA przez sześć miesięcy.

[Logitech]

podobne treści

 • sniddy

  „Ponieważ dotychczas główną wadą bezprzewodowych myszy była ich cena, M600 będzie zasilać tylko jedna bateria AA, który podobno starczy na trzy miesiące”
  Cos tu chyba nie bardzo :)

 • Gmil

  No baterie drogie są ;)

 • dawid.dubanosow

  jest ładniejsza od applowskiej :P