biznessmartfony

LG zrezygnuje z eksperymentów z modułowymi urządzeniami

Idea modułowych smartphone’ów jest bardzo interesująca, ale ma coraz mniej zwolenników. Zwłaszcza wśród producentów. Na początku września dowiedzieliśmy się, że Google oficjalnie zawiesiło swój Projekt Ara, teraz okazuje się, że również LG nie zamierza kontynuować swoich eksperymentów w tym zakresie.

Pomysł budowy smartphone’u, którego będzie można rozbudować przy pomocy modułów spodobał się użytkownikom. Podczas gdy Google postanowiło pójść na całość i zbadać możliwość budowy całkowicie modułowego urządzenia, pomysł został podchwycony przez innych producentów, którzy nie mieli aż tak ambitnych planów, ale chcieli zaoferować pewną modularność swoim użytkownikom. Lenovo pokazało więc urządzenia Moto Z i Moto Z Force, a LG stworzyło G5, swojego tegorocznego flagowca, który spośród konkurencji wyróżniał się właśnie modułami, nazwanymi przez Koreańczyków „Friends”.

Pomysł był bardzo interesujący, ale jego praktyczne wykonanie najwyraźniej nie usatysfakcjonowało nikogo. Według najnowszych doniesień, LG nie zamierza stosować modułów w przyszłorocznym modelu G6. Tegoroczny flagowiec LG musiał sprzedawać się dużo poniżej oczekiwań, ponieważ firma nie tylko zrezygnowała z samego pomysłu, ale także zwolniła część osób odpowiedzialnych za przygotowanie tego modelu. Prawdopodobnie na niską sprzedaż wpłynęła stosunkowo wysoka cena modułów, które nie rozbudowywały urządzenia o istotne funkcjonalności.

Zdjęcie: LG

podobne treści