newssmartfonyWiadomość główna

LG rozpoczęło produkcję smartphone’a wyposażonego w giętki ekran OLED

Uwaga, zbliża się mała rewolucja ze stajni LG. Koreański producent pochwalił się właśnie, że uruchomił już masową produkcję nowego smartphone’a. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że nowe dziecko LG ma być wyposażone w giętki wyświetlacz OLED.

Niestety ekranem LG Z, bo tak ma nazywać się nowe urządzenie, nie będziemy mogli bawić się samodzielnie. Ekran smartphone’a będzie co prawda elastyczny, ale będzie też zamontowany na stałe w zakrzywionej obudowie. Dobre i to, ale na urządzenia znane z filmów science-fiction będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Poza ciekawostką na temat wyświetlacza, niewiele na razie wiadomo o samym LG Z. Wiemy, że urządzenie będzie miało „podobne” podzespoły co LG G2, wiemy także, że zostanie wyposażone w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800. Nie wiadomo także jak wyglądać będzie urządzenie, choć można spokojnie zakładać, że nie będzie wyglądało jak powyższy LG G2 wygięty przy pomocy Photoshopa.

Źródła koreańskiej wersji portalu ZDNet twierdzą także, że tamtejszy debiut urządzenia powinien odbyć się w ciągu miesiąca.

Zdjęcie: ZDNet Korea

podobne treści