newssmartfony

LG Optimus LTE II zadebiutował w Korei

Zapewne pamiętacie LG Optimus LTE II, zapowiedziany świeżo po londyńskiej premierze najnowszego Samsunga Galaxy S III pierwszy smartfon z 2GB RAM-u na pokładzie, co zresztą stanowi jego główny i szeroko komentowany marketingowy atut. Zgodnie z oczekiwaniami właśnie zadebiutował on na południowokoreańskim rynku.

Urządzenie, nie licząc wspomnianej 2-gigabajtowej pamięci operacyjnej, wyposażono w 4,7-calowy, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1280×720 pikseli ekran True HD IPS, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon MSM8960 (1,5GHz), dwie – 1,3 na przedzie oraz 8-megapikselową  na odwrocie – kamery, 16GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, czytnik kard SD (do 32GB), łączność WiFi, moduły Bluetooth 4.0, NFC, USB 2.0 i DLNA, a także obsługującą funkcję bezprzewodowego ładowania, 2150mAh baterię. Trzeba przyznać – jest moc. Całość pracuje pod kontrolą najnowszego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

LG Optimus LTE II na razie jest dostępny wyłącznie na terenie Korei Południowej (w ofercie posiada go każdy tamtejszy operator). Nie wiadomo jeszcze kiedy zawita do Europy i choć prędzej czy później zapewne to uczyni – póki co trudno przewidzieć datę jego premiery na tutejszym rynku.

[pocketnow]

podobne treści