newssmartfony

LG Nexus 4 z funkcją bezprzewodowego ładowania?

Choć huragan Sandy zmusił Google do odwołania zaplanowanego na dziś eventu, na którym gigant z Mountain View miał zaprezentować nam garść nowych urządzeń ze swojej stajni – plotek na ich temat wcale nie ubywa. W sieci pojawiła się właśnie instrukcja obsługi smartfona Nexus 4, która zdradza, że i jego będzie można ładować bez konieczności korzystania z tradycyjnych przewodów.

Tak, nie przewidzieliście się – LG Nexus 4 ma zostać wyposażony w technologię umożliwiającą korzystanie przezeń z dobrodziejstw ładowania indukcyjnego. Jest to definitywnie jedna z technologii, która z czasem powinna coraz częściej pojawiać się w standardowym arsenale większości urządzeń mobilnych – jest po prostu dość wygodna. Szczególnie (przynajmniej dla mnie) w środowisku domowym, gdzie korzystanie ze zwyczajnej ładowarki bywa często mocno upierdliwe. Kroki w celu jej rozpowszechnienia poczyniła już Nokia – zobaczymy jak jakościowo będzie prezentować się odpowiedź duetu LG-Google.

Poza tym, wygląda na to, że poza 8 GB-owym wariantem Nexusa 4, na rynku pojawi się także jego bardziej pojemna, najprawdopodobniej droższa, 16 GB-owa wersja. Na razie nie wiemy jednak kiedy możemy spodziewać się jej oficjalnej prezentacji (cytując dawną gwiazdkę polskiego rocka: huragany – fuck off!)

[LG via Engadget]

podobne treści