newstablety

Lenovo ThinkPad z Androidem 4.0

Obiecanki cacanki? Nie tym razem. W przeciwieństwie do Sony, Lenovo wywiązało się z obietnicy aktualizacji oprogramowania swego tabletu, Lenovo ThinkPada, do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Gwoli przypomnienia – jakiś czas temu Chińczycy ogłosili, że ThinkPad otrzyma swoją porcję lodowej kanapki w maju tego roku. I choć od tamtej pory Lenovo całkowicie milczało na ten temat, wczoraj milczenie to zostało wreszcie przerwane. Oficjalne wieści z forum firmy głoszą, że update ThinkPada jest już dostępny do pobrania w Europie Zachodniej, a w ciągu miesiąca powinien rozszerzyć swój zasięg także na inne rejony naszego globu (tak, na Polskę też).

Według pierwszych raportów, paczka z updatem, czego można się było spodziewać, to nie tylko Android 4.0, ale również garść innych, bardzo pożytecznych poprawek. Jakich konkretnie? ThinkPad pod kontrolą Ice Cream Sandwich działa ponoć dużo szybciej i stabilniej, poprawiono funkcjonowanie jego modułu GPS i wyposażono go w pełną kompatybilność z przeglądarką Google Chrome beta.

[the verge via androidcentral]

podobne treści