newssprzęt

Lenovo Thinkpad X1 Carbon – ultrabook z przytupem

Choć to tablety zdają się zgarniać ostatnio więcej uwagi, nie wolno zapominać o ultrabookach. Przypomina nam o tym chińskie Lenovo, przedstawiając światu kolejny z nich – Thinkpad X1 Carbon. Lekki jak piórko, zamknięty w obudowie z włókna węglowego, najnowszy produkt chińskiej myśli technicznej.

X1 Carbon jest obecnie najmłodszym przedstawicielem popularnej serii Lenovo X1. Pomimo 14-calowego ekranu, X1 Carbon waży jedynie około 1,35kg (3 funty), co zapewnia mu tytuł najlżejszego wśród urządzeń o podobnych gabarytach. Zawdzięcza to głównie swej nadzwyczaj lekkiej obudowie z włókna węglowego. Ekran najnowszego z ultrabooków Lenovo wyświetla obraz w domyślnej rozdzielczości 1600×900 pikseli, a pod jego maską znajdziemy między innymi 8GB pamięci operacyjnej DDR3 RAM i wyniesiony na piedestały procesor Intel Ivy Bridge, od którego nie sposób się ostatnio opędzić. Całość pracuje pod kontrolą Windowsa 7 Pro.

Według pierwszych doniesień, bateria X1 Carbon potrafić zapewnić nawet do 10 godzin nieprzerwanego korzystania z ultrabooka. A nawet jeśli nie, urządzenie wyposażono w funkcję Rapid Charge, pozwalającą na naładowanie go w 80-procentach w zaledwie pół godziny. Przydatne. Pozostałymi z wartych wzmianki elementów zestawu są przede wszystkim przednia, 720p kamera, łączność 3G, WiFi oraz system Dolby Home Theater V4.

Póki co, nie wiemy nic o cenie najnowszego Lenovo Thinkpad X1 Carbon, ale jego premiera powinna nastąpić latem tego roku.

 

podobne treści