grysportWiadomości promowane

League of Legends zostało uznane za sport

Rozgrywek League of Legends nie znajdziecie co prawda w programie Olimpiady, ale najlepsi gracze od niedawna mogą zostać oficjalnie uznani za sportowców. Takich samych jak światowej sławy koszykarze czy piłkarze.

Może nie mogą liczyć jeszcze na takie same zarobki, ale amerykański urząd imigracyjny zdecydował się na traktowanie ich w taki sam sposób, w jaki traktuje się zawodowych sportowców. Oznacza to, że w ich przypadku procedury przyznawania wizy zostaną uproszczone, a oni sami będą mogli przebywać w Stanach i grać w profesjonalnych drużynach przez pięć lat, tak samo jak wszyscy inni „uznani na świecie sportowcy”.

„To przełomowy moment,” stwierdził wiceprezes Riot Games Dustin Beck. „Oznacza on uznanie eSportów za sport. Teraz jesteśmy traktowani tak samo jak NBA, NHL czy inne profesjonalne ligi sportowe. Otwiera to drogę zawodnikom z innych profesjonalnych lig League of Legends do transferu do amerykańskich drużyn. To trochę tak jak David Beckham, który przeniósł się do LA Galaxy.”

Przekonywanie urzędu imigracyjnego do tego, że profesjonalni gracze powinni być traktowani jak sportowcy było długim procesem, który wymagał udowodnienia, że z League of Legends można się utrzymać.

„Wiele osób miało do tego lekceważący stosunek, ponieważ zupełnie nie rozumieją skali zjawiska,” dodaje Beck. „Tymczasem nasza oglądalność jest lepsza niż 80 – 90 procent sportów transmitowanych przez ESPN.”

podobne treści