samochodywynalazki

Land Rover chciałby sprawić, by maski samochodów stały się „przezroczyste”

Przezroczyste samochody? Czemu nie, przynajmniej tak zdają się myśleć inżynierowie Land Rovera. I wbrew pozorom może to być nawet niezły pomysł.

Konkretnie chodzi pomysł wykorzystania technologii Augmented Reality do zwiększenia widoczność podczas jazdy w terenie. Inżynierowie Land Rovera, w ramach programu o nazwie Transparent Bonnet Concept, postanowili zbadać możliwość umieszczenia kamer na atrapie chłodnicy samochodu terenowego. Podczas jazdy pod górę obraz z tych kamer miałby być wyświetlany na szybie samochodowej i „przesłaniać” doskonale widoczną w takiej sytuacji maskę. W rezultacie kierowca miałby wrażenie, że zarówno maska, jak znajdujące się pod nią elementy samochodu, są przezroczyste.

Pomysł Land Rovera jest dopiero na bardzo wczesnym etapie rozwoju, ale firma uważa, że mógłby się on znacząco przyczynić do zwiększenia widoczności nie tylko podczas jazdy w terenie, ale także podczas manewrowania w zatłoczonych miastach. Land Rover twierdzi, że Transparent Bonnet Concept jest tylko jednym z elementów szerszej „wizji projektowej”, która ma być w całości zaprezentowana podczas zbliżających się targów New York International Auto Show.

podobne treści