newssmartfony

Które telefony z Androidem dadzą radę Flash’owi 10.1?

Nadchodzi Flash na telefony z Androidem. Lecz kiedy dokładnie to nastąpi? Dla niektórych w przeciągu kilku najbliższych miesięcy, dla innych – najprawdopodobniej nigdy.

Istnieją dwa czynniki wpływające na to, czy Twój telefon podźwignie Flasha czy też nie. Po pierwsze, software – Adobe nie planuje rozwijać Flasha na innych platformach niż Android 2.0 (i nowszy). Lecz nawet jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem komórki z tym oesem, istnieje możliwość że będziesz miał problemy z płynnym odtwarzaniem elementów Flash’owych.

Antonio Flores, w odpowiedzi na pytanie zadane na forum wsparcia użytkownika portalu Adobe napisał:

Nie, HTC Hero nie będzie wspierany ponieważ nie posiada odpowiedniej wersji Androida i jego czipset nie jest wystarczająco wydajny. Niezbędne jest urządzenie z procesorem ARM v7 (Cortex).

Wymóg p.t. Cortex może być tutaj gwoździem do trumny. Nawet jeśli Twój G1 miał tę przyjemność mieć wczytanego Androida 2.1, to nadal istnieje szansa, że nie wystarczy mu mocy dla Flasha.

Wygląda na to, że właściciele andronoidalnych telefonów pierwszej i drugiej generacji będą musieli obejść się smakiem. [Ms, John Herrman, Adobe i Andronica i PhoneArena]

podobne treści