designsztukaWiadomości promowane

Książka z każdą barwą w RGB spodoba się grafikom

Amerykańska artystka Tauba Auerbach postanowiła wydrukować książkę zawierająca wszystkie odcienie kolorów z modelu RGB. Tom tworzy masywny sześcian o boku mierzącym osiem cali.

Wolumin w materiałowej obwolucie został wydrukowany techniką offsetową. Już gdy spoglądamy na niego z boku, widać, że ilustruje przenikanie się barw, lecz warto spróbować przejrzeć fragment książki strona po stronie – w obrębie kilku kartek różnice w odcieniach są niedostrzegalne dla ludzkiego oka. Tymczasem w RGB miałyby inne wartości.

Istnieją aż trzy egzemplarze wydrukowanego sześcianu kolorów RGB, każdy z grzbietem łączącym kartki z innej strony skali. Tomy zostały wydrukowane i oprawione w Wide Awake Garage, niewielkim zakładzie w Easthampton (Massachusetts).

Niejeden grafik chciałby mieć taką książkę na własność – nie tyle jako pomoc w pracy, co jako namacalny dowód, że skala, którą posługuje się na co dzień, istnieje. Piękne wydawnictwo prezentuje się pięknie także rozłożone, ale by je wyeksponować trzeba dysponować solidnym meblem. Stolik ze sklejki po krótkim czasie zacząłby się odkształcać pod takim tomiskiem. [Tauba Auerbach, Design Boom, zdjęcie: Tauba Auerbach]

podobne treści