newssmartfony

Krótkie spojrzenie na HTC One X+

Już wcześniej byliśmy zdania, że HTC One X to zdecydowanie jeden z najlepszych smartfonów z Androidem na rynku. One X+ to jeszcze lepiej wyposażona, ulepszona wersja poprzedniego flagowca HTC, dysponująca czterordzeniowym procesorem Nvidia Tegra 3 o częstotliwości taktowania 1,7 GHz i nieco bardziej pojemną, 2100 mAh baterią. Czy nowe cacko HTC jest w stanie podjąć równorzędną walkę z Samsungiem Galaxy S III?

Co to?

Najnowszy i najlepszy telefon z Androidem od HTC – czterordzeniowa bestia kontrolowana Androidem 4.1 Jelly Bean

W kogo celuje?

„Androidowców”, którzy pragną wejść w posiadanie jednego z najszybszych smartfonów na rynku.

Design

Podobał ci się oryginalny HTC One X? To dobrze, ponieważ One X+ wygląda niemal identycznie jak on. Jest cienki i niesamowicie lekki. Nasz poglądowy egzemplarz udekorowano jednak dość rozczarowującym, miękkim w dotyku plastikiem, który łatwo podłapywał wszelkiego rodzaju smugi (zupełnie jakby był ekranem).

Praktyka

Zupełnie tak, jak obiecało HTC – One X+ to kawał szybkiej bestii. Aplikacje otwierają się nadzwyczaj szybko, a w grach nie sposób uświadczyć żadnego „lagu”. Jelly-beanowy Projekt Masło przemienił zwykłe przewijanie list i ekranów w swego rodzaju sztukę: działa ono wręcz hipnotycznie płynnie. Wygląda też na to, że problemy z grzaniem się oryginalnego One X zostały wreszcie rozwiązane. Jak? Ano, poprzez zastosowanie szybszego procesora, który nie musi wznosić się na wyżyny swojej wydajności. Graliśmy przez kilka godzin w parę wymagających graficznie gier i telefon ani razu nie zgrzał się do stopnia, byśmy trzymając go odczuwali jakikolwiek dyskomfort.

Najlepsza część:

HTC udało się stworzyć telefon większy wewnątrz przy jednoczesnym zachowaniu proporcji oryginalnego One X. Obydwa smartfony są właściwie identycznie (nie licząc tego, że Plus waży o 8 gramów więcej).

Coś dziwnego:

Wszystkie słuchawki jakie wypróbowaliśmy cechowały się lepszą jakością dźwięku niż zawarte w zestawie Beats Audio®©℗™℠.

Czy warto go kupić?

Najprawdopodobniej. Jeśli szukasz kawałka mocnego sprzętu z Androidem na pokładzie – HTC One X+ powinien zaspokoić zdecydowaną większość twoich oczekiwań.

Specyfikacja:

  • OS: Android 4.1
  • CPU: 1.7 GHz, czterordzeniowy Tegra 3
  • Ekran: 4.7 cala Super LCD2 (312 ppi)
  • RAM: 1 GB RAM
  • Pamięć: 32 GB lun 64 GB
  • Kamera: Tył: 8MP, przód: 1.3MP
  • Bateria: 2,100 mAh

podobne treści