tabletyWiadomość główna

Korespondencja potwierdza, że Apple zainteresowane jest mniejszymi tabletami

Choć Apple publicznie odrzucało pomysł budowy siedmiocalowego tabletu, okazuje się, że wśród kierownictwa firmy taka idea krąży już od dawna.

Pomimo tego, że pomysł mniejszego tabletu był przez Jobsa publicznie wyśmiewany (słynne zdanie o papierze ściernym) on sam był „bardzo zainteresowany” wprowadzeniem takiego urządzenia. Przynajmniej tak wynika z maili pomiędzy kierownictwem Apple, które zostały ujawnione podczas kolejnej odsłony procesu z Samsungiem.

W styczniu 2011 roku wiceprezes Apple Eddy Cue przesłał pozostałym kierownikom firmy linka do artykułu porównującego Samsunga Galaxy Tab 7 i iPada. Od siebie dodał:

„Używałem Samsunga Galaxy i zgadzam się z wieloma komentarzami (poza oczywiście porzuceniem iPada). Wierzę, że będzie rynek na siedmiocalowe tablety i powinniśmy w to wejść. Od Święta Dziękczynienia kilkukrotnie rozmawiałem już o tym ze Stevem, ostatnim razem wydawał się być bardzo zainteresowany. Poczta, książki, Facebook i wideo są bardzo przekonywujące na 7 calach. Przeglądanie Sieci jest najsłabszym punktem ale nadal da się z tego korzystać.”

Oczywiście email posłużył Samsungowi do udowodnienia, że to Apple inspiruje się działaniami konkurencji. Nas jednak nie interesuje za bardzo kto kogo naśladuje (bo robią to w pewnym sensie wszyscy producenci), ważniejsza jest informacja, że kierownictwo Apple zainteresowane było stworzeniem mniejszego iPada. W kontekście plotek o premierze iPada mini jest to tym bardziej interesujące.

[Cnet via The Verge]

podobne treści