bizneswynalazki

Korea Południowa stawia na drony

Korea Południowa bardzo dobrze wyszła na tym, że lata temu postawiła na nowoczesne technologie. Teraz tamtejszy rząd chciałby kontynuować ten trend, potencjał wzrostu widząc jednak w segmencie dronów.

Rząd Korei Południowej ogłosił, że zamierza zainwestować 1,2 biliona wonów, czyli ponad miliard dolarów, w przedsiębiorstwa zajmujące się tworzeniem dronów. Fundusze te mają zostać wydane na na rozwój technologii, badania oraz projektowanie nowych maszyn w ramach pięcioletniego programu. Tamtejszy rząd ma nadzieje, że dzięki temu Korea Południowa wejdzie do światowej czołówki graczy na rynku dronów. Według jego szacunków, inwestycja ma przełożyć się też na 164 tysiące nowych miejsc pracy do roku 2025. Tamtejsze agecje rządowe mają też w ciągu najbliższych lat kupić 30 tysięcy tego rodzaju urządzeń.

Na wsparciu badań, rozwoju technologii i projektowania nowych urządzeń nie kończy się jednak zainteresowanie Korei Południowej dronami. W kraju trwają również prace nad systemem zarządzania lotami bezzałogowców, który ma zostać zintegrowany z systemem zarządzania przestrzenią powietrzną kraju. W jego ramach mają powstać swego rodzaju korytarze dla dronów, które będą znajdować się poniżej korytarzy powietrznych przeznaczonych dla samolotów. Odpowiednie regulacje mają być gotowe do roku 2020.

W ten sposób Korea Południowa ma zamiar wziąć udział w „czwartej rewolucji przemysłowej”, a na rynku dronów stać się realną konkurencją dla Chin, USA i Japonii.

Zdjęcie: Flickr/Don McCullough

podobne treści