newswtf

Koparka w piwnicy

Ludzie potrafią mieć najróżniejsze zainteresowania. Niektórzy zbierają znaczki, inni grają w gry MMORPG. Jeszcze inni drążą swoją piwnicę za pomocą sterowanej radiem miniaturowej koparki. Od 15 lat.

Nie przewidziało Wam się. Pewien Kanadyjczyk, imieniem Joe, od 1997 roku pogłębia swoją piwnicę za pomocą sterowanych radiem modeli urządzeń budowlanych. Na nawet miniaturową kruszarko-rozdrabniarkę.

W tempie 0,25 metra sześciennego rocznie proces pogłębiania piwnicy postępuje powoli. Ale nie można się temu dziwić kiedy miniaturowa koparka wypełnia miniaturową ciężarówkę. Po spiralnej rampie ciężarówka podjeżdża do piwnicznego okna by zrzucić swój ładunek w ogrodzie. Tam czeka już miniaturowy buldożer, który spycha wykopaną ziemię na jedno miejsce.

Jaki jest cel w pogłębianiu piwnicy za pomocą modeli maszyn budowlanych? Dobre pytanie. Joe też nie potrafi udzielić sensownej odpowiedzi. Takie hobby. Jak sam pisze

Jak na razie budowa od podstaw, lub z zestawów, wielu miniaturowych urządzeń do tego „górniczego” projektu okazywała się być świetnym hobby. Gdyby nie ten projekt, prawdopodobnie straciłbym zainteresowanie budową sterowanych radiem modeli. Jeśli nie miałyby przed sobą jakiegoś zadania do wykonania, nie mógłbym obserwować jak działają, cała duma ze skonstruowania nowego modelu prysłaby.Choć takie hobby może wydawać się dziwne, każdy modelarz zgodzi się z argumentacją Kanadyjczyka.

podobne treści

 • bibi

  tylko czekać aż cały dom pierdyknie mu na głowe

 • jupiter454

  Co za głąb,tylko leniwi amerykanie tak mogą robić.

 • jkyfkht

  W Polsce już miałby 2 procesy na głowie, jeden za samowolę budowlaną a drugi za operowanie maszynami budowlanymi bez uprawnień

 • cyberangel1975

  Kanadyjczyk a nie Amerykanin.
  Tylko głupi polaczek z problemem zrozumienia tego co czyta mógł napisać taki komentarz…

 • Andrzej Spyra

  @ jkyfkht – trafna uwaga. Ale żeby tak chłop nie mógł; z koparką; w piwnicy? Ech… :-)

 • koza1800

  @ jupiter454 możesz jeszcze doliczyć do tego naszych zachodnich sąsiadów (Niemców)

 • kasperkiewicaz

  Pewnie żona chciała żeby piwnice natychmiast wykopał :D

 • supermarker

  To jest rewelacyjny pomysł na minecrafta 2.0, gdzie gracze sterowaliby rzeczywistymi maszynami.