news

Kontrolowanie przeglądarki internetowej przy pomocy Kinecta jest już możliwe

Jak już wcześniej wspominałem, każdy dzień przynosi nowy sposób, w jaki zostaje wykorzystany zhakowany Kinect. Tym razem goście z MIT Media
Lab Fluid Interfaces Group użyli kontrolera firmy Microsoft oraz JavaScript do surfowania w Sieci.

To system o nazwie DepthJS umożliwia przetwarzanie sygnałów (mówiąc dosłownie: machanie rękami) rejestrowanych przez Kinect i następnie przesyłanych do silnika przeglądarki internetowej. System ten nie jest jeszcze idealny – do pełni szczęścia brakuje mu chociażby funkcji multitouch zaprezentowanej na filmie poniżej.

Ciekawe, po jakim czasie Kinect zacznie być częściej kupowany przez użytkowników pecetów dla jego „bezdotykowego wielodotyku”, niż przez posiadaczy Xboxa 360? [Engadget]

podobne treści

 • z

  te wszystkie filmiki z kinektem to amatorka. Wszysko to mozna zrobic za pomoca zwyklej kamery internetowej i odpowiedniego oprogramowania.

 • dawid.dubanosow

  to czemu tego jeszcze nie zrobiłeś?

 • dawid.dubanosow

  a po 2 na Ubuntu juz nauczyli go rozpoznawac przedmioty, a także zrobili że może sie ich uczyć! matrix jest blisko :D

 • dawid.dubanosow

  3 kamerka internetowa nie rozpozna odległości

 • z

  nie rozumesz kolego….
  chodzi o to ze wlasnie cala trudnosc polega na tym zeby zrobictakie cos dzialajace. A ci goscie obrabiaja dane jakie wypluwa ta kamerka i nic poza tym. Poza tym do tego co zrobili ci konkretnie kolesie z przegladarka wystarczy jedna kamera ( nie widzialem calego filmu )

 • dawid.dubanosow

  nie mówie ze ci tutaj zrobili cos fajnego, ale to co robil na tym ubuntu, co go uczył nazw przedmiotow i ich rozpoznawania – co zrezta robil idealnie , potrafil nawet odp na proste pytanie: co to jest i czy to znasz?