news

Konsekwencje legalizacji marihuany w Kalifornii

Jeśli zbliżające się referendum doprowadzi do zniesienia zakazu uprawy i posiadania marihuany, właściciele browarów wpadną w szał, zaś Arnold Schwarzenegger będzie biegał po ulicach ze strzelbą i zamieni się w niedźwiedzia.

Tak przynajmniej wyobrażają to sobie kreatywni twórcy tajwańskich kreskówek.

Referendum w sprawie Propozycji 19 (Prawo dotyczące uregulowania, kontroli i opodatkowania sprzedaży marihuany) odbędzie się 2 listopada bieżącego roku. Przeciwnicy ustawy obawiają się, że w razie przegłosowania prawa, Kalifornia stanie się toczoną degrengoladą enklawą hipisów. Aktywiści opowiadający się za legalizacją marihuany coraz częściej przytaczają argument, że opodatkowanie zioła pomoże… budżetowi horrendalnie zadłużonego stanu. [Joel Johnson/giz]

podobne treści

 • bartosz.klimala

  Boże, jakie głupie animacje mają Chińczycy…

 • herhor

  Ale jakie to sensowne!
  Szczególnie w świetle ostatnich „polowań” w Polsce!
  Czy słyszał ktoś kiedyś, by w Holandii mieli problemy z dopalaczami? NIE!
  Bo tam nie trzeba kombinować, bo można sobie legalnie kupić naturalne zioła, które NIE uzależniają i których NIE można przedawkować.

  Dodatkowo, zamiast tracić miliony na ściganie handlarzy i posiadaczy, kraj/stan zyskuje miliony na podatkach!

  Natura dała człowiekowi konopie, a tu nagle jakieś debile jej będą zabraniać!
  Bo ktoś wie lepiej ode mnie co ja mogę spożywać a co nie!

  I tak kiedyś będzie to legalne, podobnie jak alkohol (w USA też próbowali prohibicji i się nie udało).

 • ziomas

  Akcja z dopalaczami ogolnie jest nie zgodna z konstytucją i to tylko przkrywka medialna do tego co sie z tym krajem dzieje, a dzieje sie kurwesko zle, sami zovaczycue

 • pier

  Wczoraj zaczelo sie przygotowanie do sprzedazy polskiego najwiekszego banku i lini lotniczych!!!A akcja POjebow z dopalaczami to tylko przykrywka i odwrocenie uwagi od klopotow panstwa.Bezrobocie jest prawie 30 procentowe!Ludzie laduja sie po kilku do busow i zarabiaja grosze zeby bronek i donek krecili lody ze zbychem i mirem.A dziura budzetowa rosnie.Opamietanie przyjdzie gdy w polowie nastepnego roku zabraknie pieniedzy na emerytury i renty bo kolejnej pozyczki zus juz nie dostanie!