news

Komórkopodobne deski rozdzielcze w samochodach Forda

Ford postanowił zmienić do niedawna produkowane deski rozdzielcze w swoich samochodach nowymi, przypominającymi swoim kształtem i funkcjonalnością telefony komórkowe.

Ford wraz z firmą Ideo, twórcą oryginalnej myszki Apple’a, postanowili stworzyć nowy standard desek rozdzielczych, jednak zamiast wymyślania ich od podstaw postanowili wykorzystać już sprawdzone pomysły znane z chociażby iPodów oraz pilotów TV.

#!#photo2#!#

Centralną część nowego interfejsu stanowi ośmiocalowy monitor zarządzający czterema grupami funkcji w samochodzie: żółty odpowiada za telefon, zielony za nawigację, niebieski za klimatyzację i ogrzewanie oraz czerwony za rozrywkę. Ford zlitował się nad przyszłymi nabywcami swoich samochodów i zamontował w nich „zwyczajne” pokrętła do ustawiania głośności odtwarzanej muzyki.

Na zdjęciach powyżej możecie zobaczyć, jaką drogę przeszła nowa deska rozdzielcza Forda: od cukierkowego, biało-niebieskiego prototypu do czarnej, już nie tak futurystycznej wersji finalnej. Którą wy byście woleli (już niekoniecznie w Fordzie)? [Casey Chan/giz, NY Times]

#!#ankieta#!#

podobne treści

  • mmaciekj8

    A zauważył ktoś że to stalowe koło kierownicy na pierwszym zdjęciu niczego się nie trzyma?

  • newwalk

    mmaciekj8 – a widzisz to samo zdjęcie co ja?