biznestablety

Komisja Europejska przyjrzy się sprawie Windowsa RT

Nie trzeba było być prorokiem by przewidzieć, że po tym jak Mozilla podniosła alarm, że Microsoft chciałby wprowadzić ograniczenia w przeglądarkach internetowych dostępnych dla tabletów z Windows 8 w trybie Classic, sprawą zainteresuje się Komisja Europejska.

Rzecznik prasowy Komisji Europejskiej odpowiedzialny za sprawy dotyczące konkurencji oświadczył, że „Komisja jest świadoma” stanowiska Mozilli i będzie bacznie przyglądać się rozwojowi sytuacji. Podkreślił także, że decyzja Komisji nakazująca Microsoftowi wprowadzenie ekranu wyboru przeglądarki dotyczy bezpośrednio komputerów PC a nie tabletów, na których ma być uruchamiany Windows RT.

Po drugiej stronie Atlantyku sytuacja ma się podobnie – Windows RT już przyciągnął uwagę senackiej komisji, która planuje przyjrzeć się bliżej sprawie.

Choć sytuacja jest podobna do tego czego byliśmy świadkami pod koniec lat dziewięćdziesiątych, różni się jednym, znaczącym szczegółem. O gigancie z Redmont można powiedzieć dużo, ale raczej nie to, że jest monopolistą na rynku tabletów…

[Computerworld via The Verge]

podobne treści