biznesinternetnews

Komisja Europejska nareszcie dogadała się z Google

 

Wygląda na to, że Google ucieknie spod biurokratycznego topora. Komisja Europejska wstępnie zaakceptowała propozycję ugody w sprawie toczącego się postępowania antymonopolowego przeciwko gigantowi z Mountain View.

Najkrócej mówiąc, KE od dawna zarzuca Google prowadzenie nieuczciwej polityki promowania swoich usług poprzez rozmyślne blokowanie w swej wyszukiwarce wyników prowadzących bezpośrednio do stron przedstawiających ofertę konkurencji. Chodzi tu przede wszystkim o portale umożliwiające dostęp do informacji o hotelach, restauracjach czy innego rodzaju produktach bądź usługach. Ponadto, przedstawiciele komisji zarzucili gigantowi bezprawne wykorzystywanie do swoich celów treści tworzonych przez nieświadomych Internautów bez ich wyraźnej zgody.

Zniecierpliwiona KE, która odrzuciła dwie wcześniejsze propozycje Google, niedawno zagroziła, iż ukarze Kalifornijczyków grzywną w wysokości około 5 miliardów dolarów. Zachęcony tą obietnicą gigant z Mountain View przedstawił jakiś czas temu nową wersję ugody, w ramach której zobowiązał się do wyświetlania na równych prawach wyników prowadzących do ofert trzech obiektywie wybranych konkurentów. Komisja wstępnie zaakceptowała dziś najświeższą z propozycji Google.

Wkrótce przekonamy się czy jej treść przypadnie też do gustu skarżącym się rywalom giganta. Pożyjemy, zobaczymy.

podobne treści