news

Kolor skóry wpływa na korzystanie z telefonów komórkowych

Dane opublikowane przez Nielsen wskazują, że czarni mieszkańcy USA to wymarzeni klienci operatorów komórkowych. Dzwonią najczęściej i wysyłają najwięcej smsów.

Afroamerykanie rozmawiają średnio 1300 minut w miesiącu. Latynosi wydzwaniają 826 minut, Azjaci – 692 minut, zaś biali – 647 minut.

Black People Call and Text Way More Than Everyone Else
Podobnie jest z smsami. Czarni mieszkańcy USA wysyłają i otrzymują 780 wiadomości miesięcznie, Latynosi – 767, biali – 566, a Azjaci – 384.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że amerykańskie kobiety wydzwaniają 22 procent więcej minut niż mężczyźni i wysyłają więcej smsów: kobiety 601, mężczyźni 447 miesięcznie. Czyżby miały więcej ciekawych rzeczy do powiedzenia? [Kyle VanHemert, wykresy: Christina Bonnington/giz, Nielsen]

podobne treści

 • Dawid Krysiak

  długość i głośność przekazu jest przeciwnie proporcjonalna do jego wartości (każdy kto słyszał Kurda dzwoniącego przez telefon komórkowy na ulicy wie o co chodzi…)

 • Adam Rogowski

  Są trzy rodzaje kłamstwa: małe kłamstwo, duże kłamstwo, i statystyka. Statystycznie to mając jedną kanapkę na zimno i jedną na ciepło obie są tej samej temperaturze. Dlatego: Stop uogulnieniom!

 • wola123

  US Army prowadziło badania i wyszło że Afroamerykanie to najgłupsza część społeczeństwa, a Azjaci najinteligentniejsi

 • Anonim

  @adam, to nie tak chłopaku, dwie kanapki to nie jest żadna próba, natomiast kilkusettysięczna grupa respondentów to już wiarygodna próba, która może dawać obraz ogółu.