news

Kolejna porcja pogłosek na temat iPada 2 i iPhone’a 5

Pisaliśmy już o dwóch kamerach i zastanawialiśmy się, jakie nowe złącza będzie posiadał nowy tablet Apple. Spekulacje nie ustaną, dopóki nie zobaczymy prawdziwego iPada 2, ale Engadget twierdzi, że najnowsze informacje na temat gadżetu pochodzą z „wiarygodnego źródła”.

Serwis potwierdza, że nie zmieni się przekątna ekranu tabletu, ale pojawi się dodatkowa kamera z przodu do wideorozmów. Nowość polega na tym, że w iPadzie ma się znaleźć slot na karty SD, ale nie będzie w nim złącza USB. To już sprzeczne z pogłoskami, jakie słyszeliśmy dotychczas. Slot jest widoczny na zdjęciu.

Wewnątrz nowego iPada znajdzie się podwójny chipset GSM / CDMA firmy Qualcomm, co oznacza, że Apple zrezygnuje ze współpracy z Infineonem. Zmiana dostawcy podzespołów ma także dotyczyć iPhone’a.

iPhone 5 miałby się pojawić już latem 2011 roku. Plotki na temat tego urządzenia są jeszcze ciekawsze. Smartfon został podobno „zaprojektowany zupełnie od nowa” i jest obecnie testowany, ale tylko na kampusie Apple. Złośliwi napomykają o zakazie wychodzenia do barów. iPhone 5 miałby zawierać chipset Qualcomm obsługujący łączność CDMA / GSM / UMTS. Nikt jednak nie wspomina o obsłudze technologii LTE, czyli 4G. [Engadget]

podobne treści

 • kryczkab

  jak zwasze pierdolenie

 • Bartłomiej Błaszczak

  a ja mam pytanie co z yahoo w polsce wczoraj mialo sie pojawic

 • narcoman

  Mania jakaś z tym LTE, nie ma tego jeszcze, a za rok wyjdzie iPhone 6 i może wtedy będzie to dopiero miało jakiś sens.

 • filiprawrlik

  4G? Po co ? Dobrze wiemy że ta technologia bd w paru krajach dopiero za parę lat.