news

Kobieta zmarła po nielegalnej operacji plastycznej

20-letnia Brytyjka zmarła wczoraj z powodu powikłań po poniedziałkowej operacji
wstrzyknięcia silikonu do pośladków. Zabiegu dokonano w pokoju hotelowym
w Filadelfii.

Claudia Adusei umówiła się na zabieg z „chirurgami” przez Internet. Spotkała się z nimi w lotniskowym hotelu w Filadelfii. Policja poszukuje w związku ze sprawą dwóch osób.

Jak podaje Associated Press, zmarła przyjechała z trzema koleżankami, z których jedna poddała się zabiegowi wypełnienia warg. Adusei chciała powiększyć sobie pośladki, ale zabieg został wykonany w nieprofesjonalny sposób. Dziewczyna szybko znalazła się w szpitalu w Pensylwanii, ale lekarzom nie udało się jej uratować. Koroner nie udostępnił jeszcze wyników sekcji.

Płynny silikon jako środek do wypełniania części ciała jest legalny w USA, ale w wielu krajach zakazany. Napędza to silikonową turystykę. Implanty pośladków są od dłuższego czasu popularne np. w Brazylii, ale w Wielkiej Brytanii to nowa moda. Brytyjscy lekarze nie wykonują ich jednak płynnym silikonem, ponieważ procedura niesie zagrożenie dla zdrowia. Czasem reakcja organizmu na pojawienie się ciała obcego jest bardzo gwałtowna. Może prowadzić m.in. do powstania zatoru płucnego. Prawdopodobne, że właśnie taka była przyczyna śmieci Adusei. [Jezebel, BBC]

podobne treści

  • renta

    baby są głupie