sprzęt

Klawiatura ułatwiająca skupienie ma własny wyświetlacz

W epoce klawiatur wyświetlanych na ekranach dotykowych, udoskonalanie tradycyjnej klawiatury jako osobnego urządzenia wydaje się nieco spóźnionym kierunkiem rozwoju biznesu. Wiele osób korzysta jednak nadal z osobnego akcesorium do wprowadzania treści, a Smartype jest do tego stworzona.

Klawiatura różni się od reszty tym, że nad klawiszami umieszczono niewielki wyświetlacz, który pokazuje właśnie wprowadzony tekst. Wydaje się, że od tego mamy główny monitor komputera – owszem, ale pomysłodawcy Smartype przekonują, że rozwiązanie ma sens. Pomaga się podobno skupić na szybszym pisaniu, i to nie tylko osobom, które nie nauczyły się korzystać z klawiatury bez patrzenia i nadal sprawdzają, gdzie są poszczególne klawisze.

Smartype pomoże także wprawionym użytkownikom klawiatur QWERTY, ponieważ – zdaniem producentów akcesorium – nie będą oni musieli zerkać wysoko nad klawiaturę, ponieważ podgląd tekstu mają tuż nad nią. Nie brzmi to przekonująco, ale być może faktycznie rozwiązanie przypadnie do gustu osobom wykonującym pracę związaną z wprowadzaniem znacznej ilości danych do pamięci komputera.

Klientów z pewnością zainteresuje fakt, że Smartype obsługuje… aplikacje. Mini wyświetlacz ma swoje okrojone wersje interfejsu Twittera i Facebooka.

This Keyboard's Thin Display Keeps Your Eyes Focused on Typing For Better Concentration

Nie podano jeszcze ceny urządzenia. Ile jest warte waszym zdaniem?

This Keyboard's Thin Display Keeps Your Eyes Focused on Typing For Better Concentration

[KeyView, CNBC, The Verge]

podobne treści