sprzętWiadomości promowane

Klawiatura do Windows 8 z bonusowym klawiszem backspace

Klawiatura Sculpt Comfort Microsoftu wyróżnia się pofalowanym, ergonomicznym kształtem oraz mnogością klawiszy stanowiących skróty do funkcji programu operacyjnego Windows 8. Jednak prawdziwa niespodzianka to okaleczony klawisz spacji.

Przycisk służący do robienia odstępu między słowami został podzielony na dwie części. Prawa to nadal klawisz spacji, czyli pełni funkcję, której spodziewamy się w tych rejonach klawiatury. Natomiast lewa część służy do cofania o jedno miejsce oraz kasowania zaznaczonego fragmentu tekstu, zatem mamy do czynienia z klawiszem backspace. W miejscu, gdzie ten klawisz występuje w innych klawiaturach, znajdziemy… kolejny backspace.

Dlaczego w układzie klawiatury pojawiła się taka modyfikacja? Wewnętrzne badania przeprowadzone w Microsofcie wykazały, że 90 procent użytkowników klawiatur robi spację, uderzając w szeroki klawisz prawym kciukiem. Zatem rzadko wykorzystywany lewy odcinek klawisza spacji, położony dokładnie w zasięgu lewego kciuka, powinien zostać lepiej wykorzystany. Najpopularniejszy klawisz, czyli spacja, został tymczasem skrócony, ale i pogrubiony, co ma ułatwiać trafianie w niego kciukiem.

Cena dostępnej od października Sculpt Comfort wyniesie 189 złotych. [Microsoft, Engadget]

podobne treści