newssprzętWiadomość główna

Kinect rozpozna ruchy twarzy (przynajmniej w wersji dla Windowsa)

Wraz z piekielnie głośną gromadą plotek o funkcjach następnego Kinecta, nieco zaskakującym wydaje się fakt, że i w obecnej wersji tego czujnika ciągle znajduje się trochę miejsca na interesujące nowości. Microsoft poprzez update oprogramowania Kinecta (dla Windowsa) uzupełnił go właśnie w funkcję śledzenia ruchów twarzy. Oznacza to, że czujnik ten będzie zdolny do odczytywania i reagowania na nasze miny.

Zagrasz zaskoczonego? Twój awatar odwzoruje zaskoczenie. Uśmiechniesz się? Uczyni dokładnie to samo. To część najnowszego SDK Microsoftu dla Kinecta, który umożliwia deweloperom tworzenie specjalnych aplikacji z myślą o działaniu czytnika pod Windowsem. Cytując za oficjalnym blogiem Microsoft Kinect: Funkcja śledzenia twarzy umożliwia dokładne umieszczenie siatki 3D na twarzach użytkowników po to, by przy użyciu składników zawartych w Developer Toolkit jak najdokładniej śledzić mimikę oraz pozycję ich głowy. Co więcej, urządzenie od teraz lepiej wykrywa i ocenia pozycję stawów, co ułatwia mu przekładanie na wirtualną rzeczywistość naszych wymyślnych poz.

Dzięki nowemu Software Development Kit, Kinect (przynajmniej wg. Microsoftu) potrafi od teraz m.in. dokładniej śledzić ruchy sylwetki, sprawniej rozpoznawać ludzką mowę i w nieco lepszym stylu żonglować pomarańczami. Jeszcze jeden przykład na to, jak bardzo Xbox marnuje niebagatelny potencjał Kinecta.

[Microsoft via Business Insider]

podobne treści