internet

Kim Dotcom zapowiada następcę Mega

Przedsięwzięcia inicjowane przez Kima Dotcoma są dość specyficzne. Jak nie nalot i aresztowanie (Megaupload), to ciche pozbycie się udziałów i ostrzeganie użytkowników przed usługą, którą wcześniej zakładał (Mega). Co nie znaczy, że Dotcom zamierza zakończyć swoją działalność – właśnie zapowiedział kolejną usługę.

Założenia dotyczące nowej usługi są krótkie. Na tyle krótkie, że zmieściły się w jednym tweecie. I od razu widać, że Dotcom myśli o kolejnym cyberschowku. Tym razem użytkownicy mają otrzymać do dyspozycji 100 GB przestrzeni w chmurze, szyfrowane w locie dane mają być synchronizowane pomiędzy urządzeniami działającymi pod kontrolą różnych systemów, a wszystko to bez limitów transferu. Usługa miałaby wystartować w piątą rocznicę „rajdu” organów ścigania na Megaupload, czyli w styczniu przyszłego roku.

Wygląda więc obiecująco, ale do zapowiedzi Dotcoma należy podchodzić z pewną rezerwą – swego czasu zapowiadał na przykład komunikator, który miał stać się „pogromcą Skype’a”, ale aplikacja jakoś nigdy nie trafiła do użytkowników. Zawsze też może się okazać, że Dotcom po prostu nie zdąży zaprezentować nowej usługi, ponieważ cały czas wisi nad nim groźba ekstradycji do USA w związku ze sprawą Megauploadu.

 

Zdjęcie: Flickr/meliesthebunny

podobne treści