biznes

Kariera Programisty: relacja

W sobotę 12 maja, w Hotelu Novotel w Warszawie odbyła się kolejna edycja targów Kariera Programisty. Biorąc pod uwagę ilość uczestników można uznać, że targi okazały się sukcesem.

Na targach swoje stoiska rozłożyły takie firmy jak Itella, Rule Financial, Cybercom, Samsung czy Antal, które mogły zaprezentować swoje oferty pracy potencjalnym pracownikom. Przeczy to trochę obiegowej opinii, że w Polsce nie ma pracy – praca jest, ale dla specjalistów, którzy są bardzo poszukiwani.

Poza oczywiście zapoznaniem się z ofertą obecnych na targach przedsiębiorstw, uczestnicy mogli zapisać się na dodatkowe szkolenia lub wziąć udział w prelekcjach zaproszonych gości. Ja zdecydowałem się na to drugie.

Dla mnie szczególnie interesujące były prelekcje Macieja Miąsika oraz Wojciecha Radomskiego. Ten pierwszy jest jedną z osób odpowiedzialnych za sukces Wiedźmina a podczas prelekcji opowiadał o trudnych początkach pisania gier komputerowych w naszym kraju na przykładzie stworzonej przez siebie gry Electro Body, którą wraz ze znajomym musieli napisać i rozpropagować za 9000 dolarów, nie mając dostępu do profesjonalnego sprzętu ani narzędzi programistycznych.

Z kolei Wojciech Radomski jest jednym ze współzałożycieli iTraff Technology i twórców aplikacji SaveUp. Sama aplikacja zbiera bardzo pozytywne recenzje a opracowana przez firmę technologia rozpoznawania obrazu ma być w przyszłości udostępniona jako komercyjne API. Na chwilę obecną przedsiębiorstwo może pochwalić się sukcesem podczas kolejnej rundy zdobywania inwestorów, na bezpośrednie zyski płynące z tej technologii przyjdzie jednak jeszcze poczekać.

Według organizatorów targi okazały się być wielkim sukcesem. Biorąc pod uwagę tłum, który wypełnił salę po brzegi podczas ostatniego punktu programu (losowanie nagród dla uczestników) trudno się z tym nie zgodzić. Kolejna edycja targów Kariera Programisty odbędzie się w Warszawie za rok. Tymczasem organizatorzy zapraszają 30 czerwca do Poznania a 28 lipca do Krakowa.

podobne treści

Możliwość komentowania jest wyłączona.