ciekawostki

Kandyjskie monety kolekcjonerskie dla fanów Star Treka

Gadżety związane ze Start Trekiem od lat cieszą się niezmienną popularnością wśród fanów. Niektórzy z nich są nawet w stanie całkiem sporo za nie zapłacić. Jednak dzięki Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej mają możliwość zapłacić gadżetem.

Choć akurat taka czynność byłaby swego rodzaju marnotrawstwem ponieważ wartość kolekcjonerska najnowszych monet wybitych przez Kanadyjską Mennicę Królewską jest dużo wyższa niż ich wartość nominalna. Zwłaszcza, dla fanów serialu Star Trek do których są one skierowane.

Najważniejszym elementem nowej serii kolekcjonerskiej wydanej z okazji pięćdziesięciolecia premiery pierwszego serialu, jest moneta wykonana ze złota próby 999 w kształcie identyfikatora Gwiezdnej Floty. Oprócz gwiazdki znanej z produkcji w uniwersum Star Treka wybito na niej również wizerunek królowej Elżbiety II oraz wartość nominalną, która wynosi 200 dolarów kanadyjskich. Złota moneta waży pół uncji i wyceniono ją na 1300 dolarów kanadyjskich.

Ale to nie wszystko, co dla fanów Star Treka przygotowała Kanadyjska Mennica Królewska. Uzupełnieniem serii są monety srebrne, które co prawda nie mają aż tak fantazyjnego kształtu, ale za to są dużo tańsze. Monety z wizerunkami kapitana Kirka, komandora Scotta, porucznik Uhury i kapitana Spocka, każda o nominale 10 dolarów i zawierająca pół uncji srebra, wyceniono na 55 dolarów kanadyjskich od sztuki. W serii znajdziemy także monety zawierające uncję srebra i przedstawiające słynne sceny z serialu, które wyceniono na 110 dolarów kanadyjskich oraz pamiątkową monetę z wizerunkiem USS Enterprise zawierającą jedną czwartą uncji srebra i wycenioną na 20 dolarów kanadyjskich.

podobne treści