newstablety

JK Shin potwierdza – 8-calowy tablet Samsunga zadebiutuje na targach MWC

To już pewne. Zgodnie z doniesieniami większości mediów branżowych, na horyzoncie pojawi się wkrótce kolejny, 8-calowy tablet Samsunga. Galaxy Note 8.0 w natarciu?

No, tego akurat nie wiadomo. Choć wszyscy od jakiegoś czasu spekulują na temat jeszcze większej odsłony rysikowego tabletofonu koreańskiego giganta – ten potwierdził na razie, że pracuje nad przygotowaniem nowego, 8-calowego urządzenia, które zaprezentuje w trakcie zbliżających się targów MWC w Barcelonie. Taką informację przekazał wczoraj mediom szef oddziału ds. urządzeń mobilnych Samsunga, JK Shin.

Czego możemy się po nim spodziewać? Jeśli wszystkie doniesienia znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości – urządzenie zostanie wyposażone m.in. w: 8-calowy ekran TFT o rozdzielczości 1280 na 800 pikseli, wspierany 2 GB-ami RAM-u, czterordzeniowy procesor Exynos o częstotliwości taktowania 1,6 GHz, dwie – 5 i 1,3 MPx – kamery oraz 16 lub 32 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej rozszerzalnej dzięki obecności slotu kart micro SD. Całość ma pracować pod kontrolą najnowszego Androida 4.2 Jelly Bean. Zanosi się na czysty, high-endowy standard.

Warto postawić w tym miejscu jedno, w moim przekonaniu dość istotne pytanie – po co Samsungowi jeszcze jeden, tym razem 8-calowy tablet? Abstrahując od tego, że Koreańczycy chcą zwiększyć swoją obecność w tej gałęzi rynku urządzeń mobilnych – Note 8.0 może być swego rodzaju próbą odpowiedzi na zbliżającego się przecież do granicy 8 cali… iPada Mini. Choć to tylko moja spekulacja – inspirowanie się działaniami giganta z Cupertino nie byłoby dla niego niczym nowym. Zobaczymy. Wszystkiego dowiemy się dopiero w trakcie lutowych targów MWC.

podobne treści