film

Jesteś naszym przywódcą, Mojżeszu. Zwiastun Exodus: Bogowie i królowie

Megaprodukcja Ridley’a Scotta doczekała się kolejnego zwiastuna. Zapowiedź Exodus: Bogowie i królowie, opowieści wzorowanej na biblijnej opowieści o Mojżeszu i jego podróży do Ziemi Obiecanej została opublikowana przez 20th Century Fox i dostępna jest do zobaczenia poniżej:

 

Exodus: Bogowie i królowie to opowieść o Mojżeszu (Christian Bale), oparta na filmie Dziesięcioro przykazań z 1956 roku, który to jest powodem, dlaczego mówi się, że filmy są stworzone na epicką, „biblijną skalę”. Będzie nie lada wyzwaniem wypełnić buty, w których przechadzał się po planie Charlton Heston.

Mojżesz został znaleziony w sitowiu, porzucony przez zdesperowaną matkę, chcącą uchronić swego syna przed faraonem, który zlecił zamordowanie wszystkich męskich noworodków spośród jego niewolników. Znaleziony przez córkę faraona i wychowany wśród królewskiej rodziny obok Ramzesa II (którego zagra Joel Edgerton). Mojżesz prowadził spokojne życie do czasu, gdy odezwał się do niego płonący krzew i przekonał do przeprowadzenia Izraelitów do wolności, celem czego była czterdziestoletnia wędrówka, rozstąpienie Morza Czerwonego i wiele innych, zapisanych w Biblii wydarzeń.

Obok Christiana Bale’a i Joela Edgertona w filmie zagrają Aaron Paul (serial Breaking Bad, Need for Speed), Sigourney Weaver (AvatarObcy), Ben Kingsley (Gra Endera, Wyspa tajemnic), John Turturro (TransformersSekretne okno) i Indira Varma (Duma i uprzedzenie, serial Luther), a polska premiera zaplanowana jest na 9 stycznia 2015 roku, ponad miesiąc po światowej premierze produkcji.

podobne treści