film

Jestem przygotowany na walkę w nieskończoność. Zapowiedzi Exodus: Bogowie i królowie

Trzy nowe reklamy zapowiadające biblijne widowisko Ridley’a Scotta zadebiutowały w sieci. W opowieści o życiu Mojżesza grają między innymi Christian Bale, Joel Edgerton, Aaron Paul i Ben Kingsley. Zapowiedzi Exodus: Bogowie i królowie, nadchodzącego w styczniu do Polski dramatu do zobaczenia poniżej:

 

Exodus: Bogowie i królowie to opowieść o Mojżeszu, oparta na filmie Dziesięcioro przykazań z 1956 roku, który to jest powodem, dlaczego mówi się, że filmy są stworzone na epicką, „biblijną skalę”. Będzie nie lada wyzwaniem wypełnić buty, w których przechadzał się po planie Charlton Heston.

Mojżesz (Christian Bale) został znaleziony w sitowiu, porzucony przez zdesperowaną matkę, chcącą uchronić swego syna przed faraonem, który zlecił zamordowanie wszystkich męskich noworodków spośród jego niewolników. Znaleziony przez córkę faraona i wychowany wśród królewskiej rodziny obok Ramzesa II (którego zagra Joel Edgerton). Mojżesz prowadził spokojne życie do czasu, gdy odezwał się do niego płonący krzew i przekonał do przeprowadzenia Izraelitów do wolności, celem czego była czterdziestoletnia wędrówka, rozstąpienie Morza Czerwonego i wiele innych, zapisanych w Biblii wydarzeń.

Obok Christiana Bale’a (trylogia Mroczny Rycerz, Mechanik), Joela Edgertona (Wielki Gatsby, Wojownik), Aarona Paula (serial Breaking Bad, Need for Speed) i Bena Kingsley (Gra Endera, Wyspa tajemnic), w filmie zagrają Sigourney Weaver (AvatarObcy), John Turturro (TransformersSekretne okno) i Indira Varma (Duma i uprzedzenie, serial Luther). Polska premiera zaplanowana jest na 9 stycznia 2015 roku, ponad miesiąc po światowej premierze produkcji.

podobne treści