film

Jest jak dziecko, musi się uczyć. Pierwszy zwiastun Chappie

Sony Pictures opublikowało pierwszy zwiastun filmu Chappie, komedii sci-fi reżysera Neila Bloomkampa. Twórca Elizjum i Dystryktu 9 tym razem opowie historię o niezwykłym robocie, który poszukuje człowieczeństwa. Zwiastun zaplanowanej na marzec premiery do zobaczenia poniżej:

 

Film będzie rozwinięciem krótkometrażowego projektu Blomkampa, Tetra Vaal (można go zobaczyć poniżej), który powstał w 2004 roku i jest fikcyjną reklamą humanoidalnego robota policyjnego na ulicach Johannesburga. Mimo, że powstał już dziesięć lat temu, nadal, od strony CGI, wygląda dobrze. Sam Chappie będzie opowiadał o robocie wyposażonym w sztuczną inteligencję, który został skradziony przez dwójkę lokalnych gangsterów (duet z Die Antwoord), by wykorzystać go do swoich własnych, złych celów.

Neill Blomkamp, oprócz reżyserowania filmu, zajmuje się również jego scenariuszem – wspólnie z Terri Tatchellem (Dystrykt 9). W Chappie zagrają Hugh Jackman (Wolverine, Prestiż), Sigourney Weaver (Obcy, Avatar), Sharlto Copley (Dystrykt 9Elizjum), Ninja i Yolandi Visser (członkowie zespołu Die Antwoord), oraz Jose Pablo Cantilla (AdrenalinaElizjum). Światowa premiera filmu zaplanowana została na 4 marca 2015 roku. Do Polski film trafi dwa dni później.

podobne treści