internet

Strona z projektami świeżo sfinansowanymi przez crowdfunding

Całkiem często informujemy o pomysłach na produkty, które pojawiają się na portalach Kickstarter i Indiegogo. Wynalazcy i designerzy szukają tam wsparcia potencjalnych klientów, którzy mogą sfinansować inwestycję w uruchomienie produkcji, z góry obiecując zapłacić za towar jeszcze nie będący w produkcji.

Crowdfunding stał się jednak tak popularny, że działające na tej zasadzie serwisy aż pękają od różnych propozycji. Coraz trudniej znaleźć na nich najbardziej godne uwagi projekty lub wyszukać te, które już zostały sfinansowane, więc warto złożyć zamówienie. Dlatego powstała strona Outgrow.me, pokazująca produkty, które dzięki Kickstarterze na pewno się pojawią.

Chętni do przeglądania nowości mogą skorzystać z różnych filtrów, na przykład odnaleźć projekty, które są od razu wysyłane albo ustalić przedział cenowy, który nas interesuje. Najciekawszy jest jednak filtr „wszystko poza Apple”. Nie zaatakuje nas wtedy żadne nowe etui do iPhone’a.

Z drugiej strony, trzeba przyznać, że Outgrow.me w zasadzie przeczy idei crowdfundingu, ponieważ w ogóle nie zajmuje się pomysłami, które nadal potrzebują wsparcia Internautów, by mogły zostać wprowadzone do produkcji. Pomysłodawcy serwisu chcieli znaleźć na siebie inny pomysł i stanęło na agregacie ciekawych nowości. [Outgrow.me, BGR]

podobne treści