news

Jasne światło LED

Większość świetlówek energooszczędnych świeci nieśmiało i smutno. Nic
dziwnego, że nadal często korzystamy ze zwykłych żarówek. Do tego są tańsze,
przynajmniej tak się wydaje w momencie zakupu. W eksploatacji okazują się znacznie droższe.

Zaprezentowana dziś przez Philipsa EnduraLED zastępuje 60-watową żarówkę i daje równie jasne światło, ale pobiera tylko 12 watów. Producent zapewnia, że oszczędności dla domowych budżetów oraz środowiska będą olbrzymie.

Nie znamy tylko jeszcze jej ceny. [Jesus Diaz/giz, Philips]

podobne treści

  • dfgsedgse

    Na dodatek ledwo świeci i daje zielonkawe światło(Widziałem porównanie ze zwykła żaróweczka). Jeśli komuś zależy na oszczędzaniu i normalnym świetle o przyjemnej barwie polecam żarówki z żarnikiem halogenowym
    kosztują parę złotych, nie są uciążliwe dla środowiska, zużywają ok 30% mniej prądu, a na dodatek świecą takim samym światłem jak zwykłe żarówki. same zalety.

  • Dawid Krysiak

    energooszczędne świetlówki są tylko pozornie ekologiczne i tylko pozornie oszczędne. Oszczędne są tam, gdzie musi się światło palić np. przez całą dobę (witryny sklepowe? choć tam i tak ze względu na jakość światła korzysta się halogenów). Przy częstym włączaniu/wyłączaniu (czyli typowe zastosowania domowe, świetlówki wcale oszczędne nie są – wręcz przeciwnie. Co do ekologii, to problem oczywiście z utylizacją. Jakoś „nikt nie pomyślał” że świetlówka zawiera rtęć z powodu której wycofano głupie termometry, zastępując je milionami żarówek które tłuczone są niebotycznie częściej niż termometry!!!
    Jestem na tak, jeśli chodzi o ekologię, ale z głową!