designWiadomości promowane

Japońskie mieszkania zaprojektowane specjalnie dla motocyklistów

Architekci biorą pod uwagę potrzeby właścicieli samochodów oraz rodzin, które potrzebują windy, by wjechać na górę z wózkiem. Jednak motocykliści byli przez nich ignorowani, dopóki w Tokio nie powstał kompleks mieszkań, w środku których mieszczą się miejsca postojowe na burczące jednoślady.

Dzięki temu, że parter każdego lokum w NE Apartments wyposażono w bardzo szerokie, podwójne drzwi, do środka wprowadzimy nawet Harleya z kuframi. Pomieszczenie pełniące funkcję garażu będzie też służyć jako pralnia albo schowek. Bezpośrednio z garażu na parterze wejdziemy po schodach do części mieszkalnej, zaś rano zejdziemy do motoru, nie wychodząc z mieszkania.

Kompleks składa się z ośmiu mieszkań pnących się wzwyż nad garażami.

Podwórze budynku mieszkalnego jest na tyle przestronne, by motory mogły się wymijać.

Najlepsze w pomyśle jest jednak to, że umożliwi skupienie w sąsiedztwie miłośników motocykli. Nie dość, że będą mogli wymieniać doświadczenia i spędzać czas na pomaganiu sobie przy konserwacji, to nikt nie będzie narzekać na to, że odpalają rano silnik.

Węszę jednak szybką zmianę modeli motorów, ponieważ nikt nie będzie tu chciał mieć najlichszego pojazdu w budynku. [Akiyoshi Takagi Architects, PSFK]

podobne treści