news

Jak wygląda przyszłość Windows Phone?

Microsoft przygotował dwie nowości w Windows Phone na ten rok. Pierwsza z nich to aktualizacja „Tango”, która ma usprawnić system WP 7.5 o wiele poprawek, w tym o obsługę 120 języków. Kolejna aktualizacja to „Apollo”, czyli Windows Phone 8. Czego możemy spodziewać się po tym systemie?

Sprzęt
Windows Phone 8 ma być bardziej otwarty na różne konfiguracje sprzętowe. WP 8 obsłuży wiele komponentów, z którymi WP 7.5 nie dawał sobie rady. WP 8 będzie działać na dwurdzeniowych procesorach (ekhem, spóźnialscy z Microsoftu – 4 rdzenie są teraz w modzie), a także będzie wyposażony z technologię NFC, która zamieni telefon w portfel zbliżeniowy. Nowością będzie także obsługa kolejnych 4 rozdzielczości ekranu (skalowanie pod rozmiary ekranu).

Aplikacje
Windows Phone 8 przestanie być niszową platformą, ponieważ do czasu premiery WP 8 w Marketplace ma pojawić się 100 tysięcy aplikacji. Obecna liczba 60 tysięcy nie powala, ale Microsoft stawia tutaj bardziej na jakość niż na ilość. Zintegrowaną funkcją będzie Skype zakupiony niedawno przez Microsoft. Ulepszona zostanie aplikacja aparatu – będzie możliwość jej konfiguracji przez producentów sprzętu, a także wykorzystania w innych aplikacjach.

Internet i dane
Miodzio – Internet Explorer 10 w WP 8 będzie wykorzystywać system serwerów proxy do ograniczania ilości zużywania danych poprzez kompresję (to, co teraz robi Opera Mini). Oszczędność transferu nawet o 30%. Zużycie pakietu danych będzie można obserwować na interaktywnej ikonie. Dodatkowo WP 8 będzie automatycznie przełączać na sieci Wi-Fi, jeśli tylko będzie możliwość.

Bezpieczeństwo i biznes
Osoby dbające o bezpieczeństwo danych ucieszą się z nadejścia WP 8. Dane na telefonach z tym systemem będą zabezpieczone BitLockerem z kodowaniem 128-bitowym. Przedsiębiorstwa będą także mogły zdalnie wgrywać aplikacje na telefony z pominięciem Marketplace.

Integracja z Windows 8
Nadchodzący Windows 8 będzie zintegrowany ze smartfonowym odpowiednikiem. Do synchronizacji danych nie będzie już potrzebny Zune PC, system sam sobie z tym poradzi. Ponadto duża część aplikacji napisanych z myślą o Windows 8 będzie nadawała się do konwersji na WP 8.

Nowości zapewne będzie więcej wraz ze zbliżającą się premierą Windows Phone 8, która ma mieć miejsce gdzieś pod koniec tego roku. [Pocketnow]

podobne treści

 • chrobry

  Recenzja posiadacza telefonu z tym systemem – – – http://bezprzyciskow.pl/7-x-7-powodow-by-nie-kochac-windows-phone-7 – – – Lepiej trzymac sie z daleka . Bo taki marketing robi cuda :)

 • tomi33

  Microsoft zrobil system do komorek bez obslugi pelnego flasha w przegladarce i jako standard brak wsparcia w produktach nokii kodekow divix/xvid . I kto to kupi ?

 • jj

  @tomi33 ja

 • tomi33

  lepszy ten WP niż zawirusowany i tandetny Android.

 • dummy

  @chrobry lol ktoś Ci płaci żeby wklejać jakieś bzdury? Przecież połowa z „powodów” (nie można np. pochwalić się kolegom że ma się dwa rdzenie) ma być usunięta w 8.0 (8.0 mają dostać wszystkie telefony poza Dell Venue)

  Przecież to jest jedna z pierwszych wersji systemu operacyjnego a jest i tak 1000x lepsza niż android w wersji 2.0, 2.1, 2.2

  Poza tym obsługa MULTICORE a nie DUO
  No i nie ma najważniejszego, że będzie obsługa kart micro-sd już zawsze

  Chce żeby WP7,WP8 lepiej przyjął się na rynku, aby skończyła się ta idiotyczna dominacja Applowo/Androidowa

 • katamaran

  @dumny
  ‚Chce żeby WP7,WP8 lepiej przyjął się na rynku, aby skończyła się ta idiotyczna dominacja Applowo/Androidowa ‚
  a zaczęła windowsowa?

 • dummy

  @katamaran
  ‚ zaczęła windowsowa?’

  Uważam że MS nigdy nie zdobędzie monopolu na rynku, wolę żeby był po prostu trzecim ciekawym graczem – żeby zdążył dogonić i zaczął wprowadzać nowości

 • fabryczna

  Ciekawe czy zrobią synchronizację z Outlookiem czy dalej trzeba będzie przepychać wszystkie dane „w chmurę” i liczyć na łut szczęścia, że wrócą one do naszej komórki. Brak obsługi programów ze starych wersji sprawia, że WP7 jest bezużyteczny.