tabletyWiadomości promowane

Jak łatwo/trudno naprawić twój tablet?

Każde urządzenie ostatecznie kiedyś się zepsuje. Dotyczy to w takim samym stopniu tabletów, jak innych urządzeń. Jeśli jesteście geekami, którzy podczas wyboru urządzenia kierują się także łatwością ewentualnej naprawy, serwis iFixit przygotował dla was zestawienie tabletów, które najłatwiej poddadzą się takiemu zabiegowi.

Za każdym razem kiedy ludzie z serwisu iFixit zabierają się za rozkręcanie sprzętu, przyznają mu odpowiednią notę. Kryteria przyznawania punktów są następujące:

„Urządzenie z perfekcyjnym wynikiem byłoby relatywnie tanie w naprawie, proste do rozmontowania a jego dokumentacja serwisowa powinna być dostępna. Punkty przyznawane są w zależności od tego jak łatwo otworzyć dane urządzenie, rodzajów użytych wewnątrz złącz i trudności wymiany najważniejszych elementów. Punkty przyznawane są również za łatwość dokonania ulepszeń, kompatybilność z powszechnie dostępnymi narzędziami do serwisowania oraz modułową budowę urządzenia.”

Rezultat porównania popularnych tabletów? Najwięcej szczęścia mają posiadacze tabletu Dell XPS 10, który przez iFixit został oceniony najwyżej. Tablet ten łatwo rozebrać a jedynymi problematycznymi częściami są głośniki (wspólne złącze, w razie awarii jednego trzeba wymienić oba) oraz ekran LCD, który połączony jest na stałe ze szkłem. Na kolejnych miejscach uplasowały się tablety Kindle Fire oraz Dell Streak.

Stawkę, jak można się było spodziewać, zamykają iPady, które chyba projektowane są przez Apple z założeniem, że zepsutego iPada nikt nie będzie naprawiał i zamiast grzebać w jego bebechach kupi sobie nowego. Ale w dziedzinie blokowania dostępu do podzespołów urządzenia nawet Apple musiało przegrać z nowym mistrzem – Microsoft Surface Pro. W kwesti dokonywania naprawy jedyną zaletą tego tabletu okazała się być bateria, która nie jest przylutowana do płyty głównej.

Jeśli jesteście zainteresowani tematem przejrzyjcie całe zestawienie, znajdują się w nim wszystkie najczęściej sprzedawane tablety.

podobne treści