newssmartfonyWiadomość główna

Jak iPhone 5 wypada na tle konkurencji?

Kurtyna opadła – iPhone 5 nareszcie wśród żywych. Najnowszy smartfon Apple to produkt, który sprzedałby się w milionach egzemplarzy nawet jeśli zbudowano by go z kapsli po butelkach i resztek psiej kupy. No, ale ostatecznie zdecydowano się zastosowanie bardziej klasycznych materiałów. Jak jego specyfikacja wypada na tle najgroźniejszej konkurencji?

Poniższe zestawienie nie ujawni nam rzecz jasna całej prawdy o nowym iPhonie. To tylko i aż liczby. Czasem mówiące wszystko, a czasem zupełnie nic. W tym konkretnym wypadku – dowiadujemy się dzięki nim przynajmniej kilku interesujących rzeczy.

Uwaga: Tabelka poniżej uwzględnia wyłącznie amerykańskie wersje każdego z wymienionych smartfonów. Międzynarodowe warianty HTC One X i Galaxy S III dysponują nie dwu, a czterordzeniowymi procesorami (odpowiednio Nvidia Tegra 3 i Exynos) oraz jedynie 1 GB-em RAM-u. W USA obydwa wyposażono w chipy Qualcomm Snapdragon S4.

W wypadku iPhone’a 5 największą zagadkę stanowi chyba jego nowy procesor A6, który jest ponoć o 22% mniejszy od swego poprzednika, pożera od niego mniej energii i zapewnia przy tym dwukrotnie większą wydajność. Czekamy na pierwsze testy.

podobne treści