design

Jacht Mercedesa wygląda jak pojazd z filmu science fiction

Na wystawie Monaco Yacht Show 2012 zaprezentowano projekt luksusowej łodzi z logo Mercedesa. 14-metrowy jacht Granturismo nie zabierze na pokład auta właściciela, ale umożliwi wspaniały wypoczynek na wodzie.

Nad Granturismo pracują nie tylko inżynierowie Mercedesa, ale i Martin Francis oraz Tommaso Spadolini z brytyjskiej firmy Silver Arrows Marine, specjaliści od konstrukcji jachtów. Pojazd będzie stanowił „połączenie elementów stylu typowych dla aut Mercedes-Benz z innowacjami nieznanymi na rynku luksusowych łodzi”.

Jacht ma się pojawić w sprzedaży na początku 2013 roku. Będzie miał kajuty do spania i mnóstwo miejsca do opalania się:

Przedstawiciele marki podkreślają, że jacht to nie tylko innowacja sama w sobie, ale i uzupełnienie oferty Mercedesa o pojazd poruszający się po wodzie:

Jacht stanowi kolejny krok w realizacji strategii „pełnej mobilności” Daimlera: obok samochodów Mercedes-Benz na lądzie i Eurocoptera EC145 Mercedes-Benz Style w powietrzu, teraz pojawi się środek transportu morskiego, także z logo gwiazdki Mercedesa.

Gorąco pozdrawiamy wszystkich, których będzie stać na kupno i utrzymanie wszystkich trzech rodzajów pojazdów z logo gwiazdki. [Mercedes, Jalopnik]

podobne treści