newssmartfony

iPhone X wyprzedany pierwszego dnia

IPhone 8 nie sprzedaje się najlepiej, ale nietrudno to wytłumaczyć – urządzenie nie różni się za bardzo od ubiegłorocznej odsłony smartphone’a z jabłuszkiem, a użytkownicy zainteresowani kupnem nowego, czekają na iPhone’a X. I rzeczywiście, początek przedsprzedaży iPhone’a X zdaje się potwierdzać te tezę.

Jubileuszowy iPhone rozchodzi się jak świeże bułeczki. W polskim sklepie internetowym Apple, który rozpoczął przedsprzedaż o godzinie 9 rano, smartphone’y skończyły się bardzo szybko, a obecnie nie ma szans na to, by urządzenie zostało wysłane 3 listopada – obecnie czas realizacji zamówienia wynosi tam kilka tygodni.

Urządzenie ma być dostępne 3 listopada także w salonach Apple. Niestety, iPhone X produkowany jest w mniejszej ilości niż zakładano, ponieważ dostawy części komponentów są bardzo ograniczone. Analitycy zakładają, że w dniu rynkowej premiery na całym świecie dostępnych będzie tylko 2 do 3 milionów sztuk. Dlatego w salonach dostępność iPhone’a X również będzie ograniczona, a firma radzi zakup z samego rana. Urządzenie, w takiej samej cenie, można zamówić także w przedsprzedaży w polskich sklepach internetowych (np. Komputronik, X-kom czy RTV Euro AGD), ale Apple nie poinformowało ich o tym, ile sztuk iPhone’ów X otrzymają one w dniu premiery, więc tutaj także mogą pojawić się problemy. Jubileuszowy iPhone pojawił się także w cennikach operatorów Play, Orange i T-Mobile.

Sytuacja ma poprawić się z czasem. Analitycy przewidują, że do końca tego roku fabryki ma opuścić około 20 milionów iPhone’ów X.

podobne treści