wynalazki

iPhone przyszłości ma mieć rozwijany ekran


Dodajmy, że ekranu owiniętego wokół całej powierzchni urządzenia. A przynajmniej o patent na „urządzenie elektroniczne z wyświetlaczem owiniętym dookoła” stara się właśnie Apple.

Co ciekawe takie futurystyczne urządzeni nie miałoby być jedynie wyposażone w ekran, który wyświetlałby informacje dookoła urządzenia. Apple chciałoby, by giętki ekran AMOLED można było rozwinąć by wyświetlić na nim jeszcze większą ilość danych.

Oczywiście taki rozwijany ekran byłby jednocześnie wrażliwy na dotyk, co jednak generuje pewien problem – skąd urządzenie miałoby wiedzieć gdzie jest przód a gdzie tył i co gdzie wyświetlić? Apple wymyśliło więc, że w takiej sytuacji to użytkownik będzie musiał stać się punktem odniesienia. Dlatego w swoim wniosku patentowym firma opisała również system wykrywania i rozpoznawania twarzy służący do ustalenia względnej pozycji urządzenia wobec użytkownika.

Apple zakłada nawet, że rozwijana część ekranu mogłaby być półprzeźroczysta, dzięki czemu po nawinięciu jednego ekranu na drugi, urządzenie oferowałoby użytkownikowi substytut wyświetlacza 3D. Pozostałe elementy urządzenia miałyby być wykonane ze szkła i/lub stali.

Brzmi to oczywiście bardzo interesująco, ale należy zapominać o tym, że jeszcze sporo czasu minie zanim wyprodukowanie takiego urządzenia będzie możliwe. Inne rzecz, że jeśli Apple patentuje „urządzenie elektroniczne z wyświetlaczem owiniętym dookoła” konkurencja będzie musiała wymyślić trochę inne zastosowanie przyszłych giętkich ekranów.

podobne treści