smartfonyWiadomości promowane

iPhone nie dla Meksyku

Meksyk może nie jest największym rynkiem zbytu dla Apple, ale jest bardzo blisko Cupertino. Praktycznie na ich własnym podwórku. Tymczasem meksykański sąd zakazał Apple sprzedaży urządzeń z serii iPhone.

Sąd w Mexico City zakazał wczoraj Apple posługiwania się na terenie Meksyku nazwą iPhone. Powód? Meksykańska firma zarejestrowała znak towarowy iFone cztery lata przed tym jak Apple pokazało pierwszego iPhone’a, a sąd uznał, że amerykańska nazwa handlowa jest zbyt podobna fonetycznie do meksykańskiego odpowiednika.

Co ciekawe, meksykańska batalia sądowa została trzy lata temu rozpętana przez Apple, które domagało się by meksykański właściciel przestał posługiwać się nazwą iFone, ponieważ może to być mylące dla klientów. Meksykańska firma zajmuje się sprzedażą rozwiązań telekomunikacyjnych, łącznie z zestawami telefonicznymi VoIP.

W odpowiedzi na te zarzuty właściciel marki iFone pozwał Apple o pokaźne odszkodowanie i zażądał by to Amerykanie przestali podszywać się pod ich znak towarowy. Jak widać meksykański sąd przyznał ostatecznie rację krajanom.

Nie wiadomo jeszcze czy meksykański zakaz sprzedaży urządzeń o nazwie iPhone wejdzie w życie, czy Meksykanie zgodzą się jednak odsprzedać Apple znak towarowy iFone. Za sowitym wynagrodzeniem oczywiście.

[Elektronista]

podobne treści