news

iPhone 4S wycisza wychodzące połączenia telefoniczne

Z liczącej ponad 29 stron dyskusji na forum wsparcia technicznego Apple wynika, że wyjątkowo energożerny akumulator najnowszego smartfona firmy z Cupertino nie jest jego jedynym problemem.

Jakby nie patrzeć, smartfony i inne fony kupujemy przede wszystkim po to, by móc z nich dzwonić do innych ludzi, a nie grać w Angry Birds czy sprawdzać pogodę na najbliższy tydzień. iPhone 4S umożliwia wykonywanie wszystkich tych czynności, jednak z lektury wspomnianego forum wynika, że niektórzy posiadacze najnowszego smartfona Apple mają kłopot z dosłyszeniem, co mówi osoba po drugiej stronie słuchawki. Nie mamy tutaj jednak do czynienia z epidemią zatkanych uszu, która dotknęła abonentów wszystkich trzech operatorów telefonicznych sieci komórkowych w Stanach. Sprawa jest o wiele poważniejsza.

Zgłaszający awarię najnowszego iPhona użytkownicy twierdzą, że problem może tkwić w sterownikach, które w założeniu miały umożliwić dogadanie się oprogramowania iOS-a z częścią sprzętową telefonu. Co ciekawe, głuchy telefon działa w jedną stronę i dotyczy jedynie osób wykonujących połączenia, nie zaś ich odbiorców. Początkowo myślano, że wyciszone (do maksimum) rozmowy są efektem niedogadania się słuchawek Bluetooth z telefonem, lecz szybko okazało się, że nie tylko, lecz również one dotknięte są tą przypadłością.

Forumowicze znaleźli kilka pokojowych wyjść z tej sytuacji – głos w słuchawce staje się słyszalny, gdy najpierw wepniemy i następnie wypniemy słuchawki z wejścia w górnej części telefonu, Siri jest włączona, oraz, gdy włączymy i wyłączymy tryb głośnomówiący. Jak łatwo zauważyć, nie są to rozwiązania problemu, lecz próby jego obejścia. Apple musi szybko coś z tym zrobić.

To nie koniec problemów iPhona 4S. W zeszłym tygodniu MacRumors napisało o istnieniu efektu echa i ogólnej słabej jakości dźwięku połączeń telefonicznych wykonywanych ze słuchawką Bluetooth na uchu. Czy nie będzie już więcej iAwarii? [Apple, Michael Benezra, MacRumors]

podobne treści

 • iMan

  jak akumulator może być „energożerny”?

 • dorotabeuge

  Widzisz, a jednak może ;)

 • kierowca.bcde

  „Zgłaszający awarię najnowszego iPhona użytkownicy twierdzą, że problem może tkwić w sterownikach, które w założeniu miały umożliwić dogadanie się oprogramowania iOS-a z częścią sprzętową telefonu”

  No na pewno użytkownicy telefonów mają taką wiedzę na temat budowy zarówno warstwy programowej jak i sprzętowej, żeby generować takie osądy. ;)

 • qw

  Genialny artykuł , dziwie się co tak utalentowany autor robi w redakcji gizmierno:)

 • saiyan19870428

  ishit

 • supersonico

  bullshit

 • spadajstara

  „wyjątkowo energożerny akumulator” to coś jak „oczy szeroko zamknięte” ??

 • ondraczek

  „Apple musi szybko coś z tym zrobić.”

  Ha ha ha – oj tam od razu musi… a kto mu każe ? Chyba nie jego betatesterzy… ups. znaczy uzytkownicy ? bo akurat ich to sie apple nie obawia :)

 • Anonim

  betatesterzy… tudzież zwani iDiots ^^

 • gunslinger

  „Co ciekawe, głuchy telefon działa w jedną stronę i dotyczy jedynie osób wykonujących połączenia, nie zaś ich odbiorców.” <- Kolejna głupota :) Nie będę tłumaczył, każdy chyba wie :)

 • dummy

  Wyciszone do maksimum? – sens
  Energożerny akumulator? -sens
  „okazało się, że nie tylko, lecz również one ” -styl
  „Czy nie będzie już więcej iAwarii?”
  a może jednak „Czy czeka nas jeszcze więcej iAwarii?”

  To nadaje się na wiocha.pl

 • skxrapomedyk

  to telefon „żre” akumulator a nie odwrotnie…