newstablety

iPad z ekranem 12,9 cala już w przyszłym roku?

Swego czasu Steve Jobs twierdził, że tablet powinien mieć ekran o przekątnej 10 cali, a do siedmiocalowych urządzeń powinno się dodawać papier ścierny, aby ludzie mogli sobie zetrzeć palce do odpowiednich rozmiarów. Dziś iPady mini sprzedają się nawet lepiej niż urządzenia w klasycznym rozmiarze. Wygląda na to, że Apple chce odejść jeszcze dalej od wizji Jobsa i pracuje nad tabletem z ekranem 12,9 cala.

Przynajmniej tak wynika z informacji, do których dotarł Bloomberg. Dokładnie nie wiadomo kiedy Apple chciałoby zadebiutować z większym tabletem, ale agencja sugeruje, że jego premiera mogłaby mieć miejsce na początku przyszłego roku. Jest to już kolejne doniesienie o tak dużym urządzeniu ze stajni Apple w ciągu kilku ostatnich miesięcy.

Jeśli informacje te się potwierdzą, byłoby to rzeczywiście znaczące odejście od filozofii, jaka jeszcze jakiś czas temu przyświecała Apple. Ale z drugiej strony jest to też logiczna konsekwencja poluzowania ścisłego „wymiarowego reżymu”, którego początek końca mogliśmy oglądać już jakiś czas temu przy okazji premiery iPada mini. Tablet w rozmiarze małego laptopa, lub iPhone z ekranem o przekątnej 5,7 cala, nad którym podobno pracuje Apple, byłyby tylko jego zakończeniem.

podobne treści